Легенда “Замок Метелика”

Берег річки. Сонце, мов дитина, купається у чистій воді. Ліс видніє вдалині,  і доноситься дівочий спів. Божа благодать… Спокій… Так тут було, поки не збудували замок, ще і люди заселили околиці. Глиняни розросталися. Все більше возів із добром проїжджало через поселення, все важливішим ставав замок. Тулилися до нього білі ліплянки і розбігалися по обидва береги врізнобіч, аж до лісу і до копанки. А там глина… Багато її використовували у будівництві, а ще дерева з лісу і каміння витягували з річки. Замок жив своїм життям.

Маленька Марічка допомагала мамі, яка поралася на кухні у пана. Робота починалася зранку, тому дівчинка звикла прокидатися на зорі і йшла з мамою. Вдома було нудно залишатися самій.

  -Марічко, витри підлогу в сінях, мені розхлюпалась вода.

  – Добре, мамо!

  – Але шмаття винеси надвір, на пліт, щоб просушилося.

   Дівчинка швиденько все зробила, а на плоті сидів метелик. Яким же красенем він був: дивовижні кольори, великі крила, довгі вусики. Такого Марічка побачила вперше, тому аж завмерла.

   – Сподобався? – ледь басистим голосом запитав дідусь Іван.

   – Такий красивий, –  промовила протяжно Марічка.

   – От і нашому панові такий сподобався, тому і донечку свою називав метеликом. А вона і справді була, як той метелик, красива із кучерявим волоссячком, що розвивалося на вітрі. А ще була дуже привітна. Маленькою тягнулася усім на руки.

    – Діду Іване, то ви про нашу пані Мирославу?

    – Так. Вона стала красивою панянкою і такою ж милою, як у дитинстві.

    – То ви її ще маленькою пам’ятаєте?

    – Не один раз носив Миросю по будівництві її замку.

    – Чому її замку?

    – Бо пан наказав будувати замок у формі метелика. Він і є власністю нашої пані Мирослави. Хоч не дуже він схожий на метелика своїми добудовами і конюшнями, але вона любить тут бувати, бо виросла тут.

    – Марійко!- загукала мати. – Ти куди понесла це ганчір’я? Під ліс?… Ходи і допоможи. Підмети отут.

     Дівчинка вдячно усміхнулася діду Івану за цікаву розповідь і побігла. А  в голові у неї роїлися думки і уявити собі вона хотіла форму замку – метелика. Одне запитання мучило її – А де ж вусики метелика?

   Минув час… Пані продала замок і поїхала назавжди. А замок почав сумувати і руйнуватися. Трохи йому і люди допомагали – розтягували врізнобіч. От і залишилися самі добудови для переробки овочів і фруктів, де і працювали довгий час жителі Глинян: на підприємстві «Заготконтора».